Koerad

Peidetud asjade leidmine on koerale suurepärane lõbu, aga ka vaimu soojendus ja viis keskkonda rikastada. Kuidas õpetada koera peidetud asju otsima?

Koer oskab peidetud asju otsida nii kodust kui tänavalt.

Koera hoidmiseks vajate abilist või lemmikloom peab saama istuda kokkupuutel.

Selleks, et koer ülesandest aru saaks, seisate esimest korda koera ees teatud kaugusel, näidake mänguasja ja pange see maapinnale. Seejärel öelge käsk "Otsi!", assistent laseb koera lahti ja ta jookseb mänguasja juurde. Niipea, kui koer mänguasja haarab, kiitke ja premeerige seda.

Seejärel paluge lemmikloomal mänguasi anda. Kui lemmikloom ei ole õpetanud käsku "Anna", saate vahetada maiuse või muu mänguasja vastu.

Järgmise sammuna peidad mänguasja, kuid mitte kaugele (näiteks puu taha koera ette). See tähendab, et koer ei näe mänguasja ennast, vaid näeb, kuhu sa selle paned. Ja siis, kui ütlete "Otsi", laseb assistent koera lahti ja ta leiab peidetud.

Kui koeral on raskusi, saate teda algul aidata, näidates liigutusega, mis suunas "aare" asub.

Seejärel muutub ülesanne järk-järgult keerulisemaks ja mänguasjad peidavad end üha raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse. Samuti saab assistent koera seljaga sinu poole pöörata, et ta ei näeks, millises suunas sa “aaret” peidad. Võite ka lahkuda, peita mänguasja, naasta koera juurde, lasta tal minna otsima ja siis peab ta mänguasjaga teie juurde tagasi pöörduma.

Siiski on väga oluline meeles pidada, et saate raskust suurendada ainult siis, kui lemmikloomal läheb eelmise etapiga hästi. Vastasel juhul ärritub neljajalgne sõber liigsete raskustega silmitsi ja kaotab motivatsiooni.

Tunnid peaksid olema lühikesed (mitte rohkem kui 10 minutit ja algfaasis piisab 2-3 minutist).

Ja ärge unustage, et see on meelelahutus, mäng, mis peaks olema lõbus nii teile kui ka koerale.